Zpět na články

6 zajímavostí o Zaklínači, které možná nevíte

No jo, pořád jedeme ten stejný hype vláček, ale musíte nám to odpustit. Zaklínač 3 je prostě vážně kvalitní hra, která si všechnu tu pozornost zaslouží. O co tedy půjde tentokrát? Vzali jsme všechny možné trivie a fun facty, co by vás mohli zajímat a udělali z toho takový roztomilý žebříček zajímavostí.

zdroj: tisková zpráva

Obama paří Zaklínače, premiérka fandí

A nebo možná taky ne. Jedno je ale jisté. Poláci jsou na CD Projekt zatraceně pyšní. Když tak v roce 2008 navštívil Polsko prezident Obama, darovali mu mezi řadou dalších dárků, také kolektorku Zaklínače 2: Vrahové králů. A když dodělali Zaklínače 3, přišla osobně studio navštívit polská premiérka a popřát hodně štěstí. Stylové gesto.

Zaklínač 3: Divoký hon zdroj: tisková zpráva

Zaklínač 3 je gigantický

A nemyslíme teď jenom rozměr, který je naprosto šílený (mimochodem Zaklínač 3 je 1,5x větší než GTA V, 3,3x větší než Red Dead Redemption a 3,5x větší než Skyrim) – řeč je teď o… řeči. Scénář ke hře totiž obsahuje 350 tisíc slov, což je zhruba jako 4 romány. Samotný dabing pak zabral dva a půl roku. Nakonec ve hře najdete 950 mluvených rolí.

Zaklínač 3: Divoký hon zdroj: tisková zpráva

Na bolest hlavy naordinovat Zaklínače

Jistý Nick trpěl strašnými bolestmi hlavy. Jediný způsob, jak nemyslet na svoje trápení, bylo hraní her. A jednou z takových byl i Witcher 2, který mu náramně pomohl. Napsal tak nadšený dopis do CD Projektu, aby jim poděkoval. Výsledek? Autoři si nechali poslat jeho fotky obličeje a udělali mu 3D model NPC. Zajímavé je, že přitom na Witcher 2 si lidé v diskuzích často stěžují, že jim naopak způsobuje bolesti hlavy.

Zaklínač 3: Divoký hon zdroj: tisková zpráva

Zaklínač původně jako Diablo

Původní verze Zaklínače měla vypadat v podstatě trochu jako Diablo. Vzniklo dokonce demo, na které se můžete podívat níže. Celý projekt ovšem skončil, údajně díky nedostatku vzájemné komunikace mezi týmem, který pracoval na vizuálu a programátory. Každý chtěl něco jiného. Jedni krátkou jednoduchou akční hru, druzí naopak propracované RPG. Projekt šel tak celý k ledu a začalo se na něm znovu pracovat až o čtyři roky později.

 

Sapkowski se hrou nesouhlasí

Sám autor původní předlohy, Andrzej Sapkowski, moc nadšený z celé herní série není. Hry nehraje a ani hrát nechce. Nakonec podle něj převést něco jako knihu do virtuálního světa zkrátka nejde. Příběhy z her ho nezajímají, právo na kánon má pouze on sám (což má vlastně technicky vzato pravdu). Za úspěchem hry pak podle Sapkowského stojí především úspěch jeho knížek – no, tam už bychom si tak jistí nebyli, ale když myslí…

Zaklínač 3: Divoký hon zdroj: tisková zpráva

CD Projekt je až nechutně přátelský

CD Projekt se opravdu snaží. Jako opravdu opravdu. Na prezentacích pravidelně nabízí pivo, jsou přátelští k novinářům, fanouškům odpovídají pečlivě na dotazy, dávají zadarmo DLC a jsou proti DRM ochraně. Jejich taktika jak na piráty dosahuje až tak absurdních rovin, že dokonce pirátům pomáhají. Například naposled přinesli oznámení ohledně patchů na torrentové stránce s informací, že patch bude dostupný i pro pirátskou verzi hry (a vysvětlením, že by bylo fajn, kdyby si tu hru přeci jen lidé koupili, ale i tak pěkné gesto).

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články