6 zajímavostí o Zaklínači, které možná nevíte
No jo, pořád jedeme ten stejný hype vláček, ale musíte nám to odpustit. Zaklínač 3 je prostě vážně kvalitní hra, která si všechnu tu pozornost zaslouží. O co tedy půjde tentokrát? Vzali jsme všechny možné trivie a fun facty, co by vás mohli zajímat a udělali z toho takový roztomilý žebříček zajímavostí.
zdroj: tisková zpráva
Obama paří Zaklínače, premiérka fandí
A nebo možná taky ne. Jedno je ale jisté. Poláci jsou na CD Projekt zatraceně pyšní. Když tak v roce 2008 navštívil Polsko prezident Obama, darovali mu mezi řadou dalších dárků, také kolektorku Zaklínače 2: Vrahové králů. A když dodělali Zaklínače 3, přišla osobně studio navštívit polská premiérka a popřát hodně štěstí. Stylové gesto.
Zaklínač 3 je gigantický
A nemyslíme teď jenom rozměr, který je naprosto šílený (mimochodem Zaklínač 3 je 1,5x větší než GTA V, 3,3x větší než Red Dead Redemption a 3,5x větší než Skyrim) – řeč je teď o… řeči. Scénář ke hře totiž obsahuje 350 tisíc slov, což je zhruba jako 4 romány. Samotný dabing pak zabral dva a půl roku. Nakonec ve hře najdete 950 mluvených rolí.
Na bolest hlavy naordinovat Zaklínače
Jistý Nick trpěl strašnými bolestmi hlavy. Jediný způsob, jak nemyslet na svoje trápení, bylo hraní her. A jednou z takových byl i Witcher 2, který mu náramně pomohl. Napsal tak nadšený dopis do CD Projektu, aby jim poděkoval. Výsledek? Autoři si nechali poslat jeho fotky obličeje a udělali mu 3D model NPC. Zajímavé je, že přitom na Witcher 2 si lidé v diskuzích často stěžují, že jim naopak způsobuje bolesti hlavy.
Zaklínač původně jako Diablo
Původní verze Zaklínače měla vypadat v podstatě trochu jako Diablo. Vzniklo dokonce demo, na které se můžete podívat níže. Celý projekt ovšem skončil, údajně díky nedostatku vzájemné komunikace mezi týmem, který pracoval na vizuálu a programátory. Každý chtěl něco jiného. Jedni krátkou jednoduchou akční hru, druzí naopak propracované RPG. Projekt šel tak celý k ledu a začalo se na něm znovu pracovat až o čtyři roky později.
Sapkowski se hrou nesouhlasí
Sám autor původní předlohy, Andrzej Sapkowski, moc nadšený z celé herní série není. Hry nehraje a ani hrát nechce. Nakonec podle něj převést něco jako knihu do virtuálního světa zkrátka nejde. Příběhy z her ho nezajímají, právo na kánon má pouze on sám (což má vlastně technicky vzato pravdu). Za úspěchem hry pak podle Sapkowského stojí především úspěch jeho knížek – no, tam už bychom si tak jistí nebyli, ale když myslí…
CD Projekt je až nechutně přátelský
CD Projekt se opravdu snaží. Jako opravdu opravdu. Na prezentacích pravidelně nabízí pivo, jsou přátelští k novinářům, fanouškům odpovídají pečlivě na dotazy, dávají zadarmo DLC a jsou proti DRM ochraně. Jejich taktika jak na piráty dosahuje až tak absurdních rovin, že dokonce pirátům pomáhají. Například naposled přinesli oznámení ohledně patchů na torrentové stránce s informací, že patch bude dostupný i pro pirátskou verzi hry (a vysvětlením, že by bylo fajn, kdyby si tu hru přeci jen lidé koupili, ale i tak pěkné gesto).
související články
-
19. 05.Připomeňte si, proč byl vlastně polský seriál Zaklínač tak geniální
-
19. 12.Podívejte se na mod, který změní Zaklínače v zimní pohádku
-
16. 10.Podívejte se na krásný cosplay čarodějky Keiry, která pomotala hlavu nejednomu Geraltovi
-
11. 06.Úžasná česká verze písničky krásné bardky Priscilly ze třetího Zaklínače