Zpět na články

Blizzard má opět průšvih! Koho naštvali tentokrát?

Jak se zdá, snaha udělat Overwatch skutečně pro každého, se v dnešní době Blizzardu moc nedaří. Tentokrát si naštvali hinduisty.

zdroj: tisková zpráva

Hrdinka Symmetra ze hry Overwatch pochází podle herního příběhu z Indie. A aby tenhle fakt byl pořádně vidět, rozhodli se tvůrci přispěchat s trochu víc „indickou“ verzí jejího skinu. Připravili tak skin Devi. Právě Devi tvoří v hinduismu označení pro bohyni, takže nový obleček pro Symmetru obsahuje například modrou barvu kůže a opasek z lebek. To je v podstatě reprezentace bohyně Kalí, která je známá hlavně jako vládkyně smrti a zkázy.

overwatch

A přesně proti tomu se ohradil Rajan Zed, prezident americké společnosti hindiusmu. Vadí mu, že je bohyně nejen nepřesně zpodobněná, ale navíc je využívaná jako komerční produkt. Navíc to, že člověk může ovládat její chování a činy vlastně popírá samotný princip uctívání bohyně. To by se podle Zeda mělo praktikovat ve svatyních nebo v domácích svatostáncích, ne na půdě virtuální reality.

overwatch

Ostatně není to poprvé, co Rajan Zed ostře nesouhlasí s reprezentací hinduistické kultury ve hrách. Před tím se ohradil už vůči Smite, kde si můžete zahrát za sexy Kalí v bikinách.    

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články