Zpět na články

Hoverboard v přepočtu za půl milionu korun je ošklivý jak noc, ale vážně nadnáší

Jestli bychom měli udělat finální tečku za rokem 2015, musíme jednoznačně sáhnout po hoverboardu. Nakonec podle čínského kalendáře byl přece 2015 rokem Hoverboardu. Fakt. Nekecáme.

zdroj: tisková zpráva

Díky filmu Návrat do budoucnosti II, kde Marty McFly letí do roku 2015, se loni snad všichni výrobci zbláznili a chtěli vytvořit svůj vlastní hoverboard. Asi nejlépe vypadal ten od Lexusu, který využíval technologii supravodičů. Problém byl, že se musel ochladit na teplotu -196 °C a jezdil jen po magnetických kolejnicích.

Svůj pokus tak předvedla i firma ArcaSpace, která se zaměřuje na soukromé lety do vesmíru. Ty zatím ještě neprovádí, na jejich raketě se teprve pracuje, ale protože se zjevně technický tým kope do zadku, přišli se svým hoverboardem. Vypadá trochu jako nafukovací matrace do vody a funguje na relativně prostém principu – spoustě výkonných větráčků.

 

Ačkoliv video, ve kterém svůj hoverboard prezentují, působí jako jedna velká parodie, ArcaSpace má v plánu komerční využití. Létající matračku si tak můžete koupit za pouhých 19,900 dolarů. Tedy zhruba stejnou částku, jakou dáte za nové auto. No, nekupte to!  

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články