Zpět na články

Hráč vytvořil lepší Minecraft v Unreal Enginu než má Mojang! Čeká ho žaloba od Microsoftu?

Hráč (a zároveň začínající programátor) John Alcatraz vytvořil přesný klon Minecraftu v moderním Unreal 4 Enginu! Hra šlape o poznání rychleji, má lepší grafické rozlišení a samotné efekty. Bude takhle vypadat Minecraft 2? Máme pro vás video i hru ke stažení!

zdroj: tisková zpráva

Nikdo se nehádá o tom, že vyrobit hru není vůbec jednoduchý úkol. Co když ale přijde někdo velmi chytrý a vymyslí úplně stejnou hru, jako je oblíbený Minecraft? Počítá se to jako krádež, pokud jediný rozdíl mezi produkty je pouze v grafickém vylepšení? John Alcatraz to evidentně neřeší. A nejspíš ani zásadně nemusí. Díky tomu, že kód uvolnil zdarma pro všechny, tak mu nic nehrozí. K vývoji použil Unreal 4 Engine a díky němu se povedlo něco, co si už řada hráčů dlouho přála.

John Alcatraz se o svém výtvoru poprvé zmínil na fórech Redditu. John však nadále svůj tajný výtvor komentuje:

Nechtěl jsem dělat věc podobnou Minecraftu. To co mě zajímalo byl pokus, jak je těžké vytvořit hru z kostek za pomocí Unreal Enginu 4 a "Blueprintů" (předem připravené grafiky a funkcí). Nakonec vznikla hra podobná Minecraftu, ale původní záměr to vážně nebyl.

Fanoušci kostiček samozřejmě vybouchli nadšením. Johnova verze Minecraftu je dokonce zdarma ke stažení, takže si každý může Unreal Minecraft vyzkoušet. Nejen, že vypadá líp, ale rovněž je zdaleka méně náročnější na požadovaný výkon než původní hra od Mojang.

mcc3 zdroj: tisková zpráva

Ačkoliv se na Johna za jeho prototyp nezlobíme, Microsoft by mohl. Přeci jenom ukázat hráčům, že lze s dnešními nástroji vytvořit Minecraft za pár hodin, není úplně nejlepší reklama. Naštěstí John všechny uklidnil, že se nehodlá dál prototypem zabývat a kromě základních prvků z původní alpha verze se novodobého a krásnějšího Minecraftu od něj prý nikdy nedočkáme.

mcc4 zdroj: tisková zpráva

Škoda, Minecraft pod Unreal 4 Enginem vypadá naprosto báječně!

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články