Zpět na články

Jirka Král vybral skoro půl milionu na dobrou věc

Minulý týden jsme vás informovali o chystaném charitativním streamu Jirky Krále. Tady je výsledek!

zdroj: tisková zpráva

Jirka se podobně jako minulý rok, rozhodl streamovat s tím, že bude vybírat na dobrou věc. Tentokrát se rozhodl podpořit Masarykův onkologický ústav v Brně a vybíral 200 tisíc na speciální přístroje, které by ulehčily léčbu pacientům s rakovinou. Výsledná částka se nakonec povedla vybrat víc než dvojnásobně. Během 700 minut dlouhého streamu získal Jirka neskutečných 435 709 Kč!

 

Letošek nebyl rekordní jen co do počtu vybraných peněz, ale i počtu diváků. V jednu chvíli stream sledovalo 24 600 lidí online. To je průměrná návštěvnost tří největších klubu první fotbalové ligy dohromady.

Celé akce se pak účastnilo na 20 hostů.  Ostatně jak nám Jirka prozradil:

„Samozřejmě, že jsem rád, že se podařilo vybrat tolik peněz, ale ještě větší radost mám z toho, že se podařilo dát dohromady 20 hostů, kamarádů, kteří se do akce zapojili. Nebylo úplně snadné všechny domluvit na stejný den.“

 

A co dalšího si myslí o celé akci?

„Mám radost, že jsme dokázali bavit tolik lidí. Bavilo mě číst vzkazy u poslaných peněz, ať už ty hodně kreativní nebo třeba, když psali celé rodiny nebo páry, že se dívají spolu.“

A nějaké plány do budoucna?

„Určitě bych z toho chtěl udělat tradici nebo třeba celou myšlenku posunout někam dal.“

Tak to jsme už teď zvědaví na příští rok. Každopádně gratulujeme! Takovéto akce mají jednoznačně smysl a je skvělé když se povedou s tak pozitivním výsledkem.

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články