Zpět na články

Kickstarter kampaň na Star Wars hru, která je všem pro smích

Dvacetiletý Devin Tripp z Grapevine z Texasu udělal jednu zajímavou věc. Na Kickstarteru založil sbírku na Star Wars hru. Na tom by nebylo nic divného, pokud by naprosto neignoroval autorská práva, naprostou neschopnost v programování či game designu a i bohužel i gramatice. Slibuje otevřený svět s RPG prvky, grafiku podobnou Zaklínači 3 a hratelnosti Star Wars Battlefront.

zdroj: tisková zpráva

Spousta lidí si z Devina utahuje, smějí se jeho naprosto naivní kampani, která ukazuje naprosté nepochopení základních věcí, jako například autorská práva či složitost vývoje hry. Ani Kickstarter sbírka není zrovna moc rozpracovaná, kdy mezi odměnami $5 a $10 není skoro žádný rozdíl. A z chyb v pravopise až oči přecházejí. Tak který fanda by napsal místo Obi -Wam.

Sám napsal, že se snažil domluvit s Disney ohledně práv a popřípadě se bude muset přizpůsobit změnou jména či ostatních věcí, se kterými by byl problém co se týče autorských práv. Tvrdí, že není moc dobrý programátor a proto chce najmout profesionální tým, který hru udělá za něj. Sám má zkušenosti pouze s pár aplikacemi pro Android a programy v Javě a očividně se inspiroval projekty jako Shenmue 3, jimž Kickstarter sloužil jako odrazový můstek pro další tvorbu. Cena byla stanovena na $200 000 a na kampaň se můžete sami podívat na stránce Kickstarteru.

Ovšem, stalo se to, co všichni čekali. Kampaň byla tolikrát nahlášena, že ji Devin nakonec byl donucen zrušit. Říká, že ho mrzí, že to tak dopadlo a i firma Disney vznikla ze snu jednoho člověka. Ale co je velmi překvapivé, na projekt vybral, do jeho zrušení, skoro $19 000. Ale radíme vám, než si půjdete za svým snem, raději si všechno pořádně promyslete. A nepište celou kampaň, kterou uvidí tisíce lidí, na telefonu s auto opravami.

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články