Zpět na články

Nejlepší, nejhorší a nejvtipnější mod pro Fallout

Blíží se nám vydání Falloutu 4, a tak jsme si řekli, že se ještě před tím podíváme na speciální výběr 3 modů pro Fallout New Vegas, kdybyste měli nezadržitelné nutkání zkusit něco nového.

zdroj: tisková zpráva

Nejlepší

Nejlepší mod sice není ještě plně dokončený, ale pochybujeme, že by ho něco překonalo. O čem je tedy řeč? Fallout: Project Brazil. Tenhle mod, který vzniká dlouhých šest let, byl původně pro Fallout 3, nakonec se ale přesunul do New Vegas a funguje jako takový malý prequel.

 

První část vyšla v roce 2013, druhá se pak chystá vyjít ještě letos (stihnout to společně s Fallout 4 se už nepovede, ale i tak bychom se modu měli brzy dočkat).

První díl sleduje příběh hrdiny z vaultu 18. Hned na úvod si prožijete místní zápas ve fotbale, který rozhodne o tom, jakou cestou se vydáte - jestli bojovníka, nebo nerda. Pak si vytvoříte vlastní postavu a vrhnete se asi do 3 hodin hraní, které se odehrávají v samotném vaultu. Chystané pokračování by nás pak mělo zavést ven do okolí.

Fallout new vegas mody zdroj: tisková zpráva

Project Brazil je plně nadabovaný - ve hře je (včetně pokračování) na 5000 vět od 20 různých dabérů a samotní tvůrci New Vegas si ho pochvalují. Jestli vás zajímá celý projekt víc, mrkněte na oficiální facebookovou stránku.

 Nejhorší

Fallout new vegas mody zdroj: tisková zpráva

Dobře, nechceme být zaujatí, víme, že to ti lidé nemyslí zle, ale cokoliv, co vypadne z komunity fanoušků My Little Pony je trochu děsivé. Ne jinak je to i v případě Fallout: Equestria. Tahle fanfikce z roku 2011, která propojuje svět poníků a Falloutu, má epických 620 tisíc slov. Jen pro představu - to je víc slov než má celý Pán prstenů, popřípadě zhruba to samé, co dvě knihy ze série Písně ohně a ledu. A vše o post-apokalyptických ponících…

Fallout new vegas mody zdroj: tisková zpráva

Není se tak čemu divit, že Fallout: Equestria je doposud jedna z největších fanfikcí na světě, která pochopitelně nesměla chybět ani na modderské scéně. Tím nejlepším/nejhorším je pak mod Gardens of Equestria, který vás zavede do dramatického příběhu odehrávajícím se ve městě New Pegasus. K velké smůle všech, budete tu hrát za člověka a ne LittlePipa - hrdiny z knihy. Nemusíte se ale bát, rozhodně na poníky dojde. *mrk mrk*.

 

A ano… I tady se pak očekává masivní update s příchodem Falloutu 4. Yay! Nebo spíš hyjé?!

Nejvtipnější

Fallout new vegas mody zdroj: tisková zpráva

Nejvtipnější bychom asi řekli, že je Balls The Talking Dog. Tenhle společník vzniknul na popud profláklého falloutího let's playera, co si říká AlChestBreach. Ten před lety v rámci recenzování modu Vault 69 nadaboval jedno psisko jako krvežíznivého vrahouna, který si říká Balls. Proč? Protože přesně tam kouše lidi jako první!

Balls The Talking Dog pak dostal vlastní mod, který dokonce sám Al nadaboval. Mod je v podstatě poměrně jednoduchý - najdete tady Ballse, co funguje jako váš klasický společník. Krom toho ale pro něj můžete splnit i kraťoučký quest, kdy mu pomůžete najít nůž - pravděpodobně od krve. Je to trochu meta, přiznáváme, ale i tak zábava.

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články