Zpět na články

Páteční cosplay: Češi vytvořili boží postavy z Borderlands

Každý pátek tu máme nějakého šikovného cosplayera nebo cosplayerku, a přitom jsme tu pořádně neprozkoumaly české vody. A že se Češi rozhodně nemají za co stydět! Ostatně to dokazuje i tahle partička, která si připravila postavy ze světa Borderlands.

zdroj: tisková zpráva

Borderlands jsou poměrně oblíbené téma na cosplay všude po světě, zvládnout ale komiksem šmrcnuté postavy není často nic jednoduchého. Ostatně to potvrzuje i sám Štěpán Drašťák, který si připravil kostým Handsome Jacka:

"Borderlands cosplaye jsou zvláštní svou komiksovou stylizací. Nejde jen o to, jaký tvar věci mají, ale o všechny linky a ostré stíny na kostýmu či paruce. Část z nás se kvůli tomu vlastně do Borderlands cosplaye pustila, protože to pro nás byla výzva (obvzláště v oblasti make-upu). Jiné k tomu vedla čistě láska k vybranému charakteru, nebo jednoduchost jeho zpracování. A některým zkrátka byla postava navržena jiným cosplayerem a oni si řekli: „Proč by ne?“."

Celá galerie

Co se týče samotné výroby, rozhodně to nebylo nic jednoduchého. Svítící nosič na nohu pro Handsome Jacka zabral celý měsíc. Psycho bandita dokonce celý cosplay málem vzdal, když se mu nedařilo vyrobit masku, aby byla podle jeho představ.

"Né vše se dařilo hned napoprvé a téměř nikdo z nás by se dodnes neodvážil svůj cosplay prohlásit za 100% hotový," říká Štěpán. " Zkrátka jsme si při tvorbě užili své, ale odměnou nám všem jsou nadšení návštěvníci festivalů, kteří si mohou naživo užít své oblíbené postavy. A všem, kdo nás nemohou potkat naživo, přinášíme alespoň tyto nádherné fotografie, které díky našemu dvornímu fotografovi vypadají přímo jako z Pandory!"

Pokud vás cosplay zaujal, určitě se mrkněte na facebookové stránky všech zúčastněných!

Tiny Tina, Handsome Jack a Angel jsou práce Mary a Feinobi cosplay

Určitě také mrkněte na facebookové stránky AAA and Girls, kteří stojí za Lilith, Mad Moxxi a Psycho bandit.

Nezapomeňte také navštívit facebookové stránky Tisara cosplay CZ

Stránky fotografa, Lukáše Blažka, který stojí za většinou fotek najdete pak zde.

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články