Zpět na články

Slavný youtuber Tobuscus čelí obvinění ze znásilnění

Youtubera Tobyho Turnera, známého jako Tobuscus, obvinila bývalá přítelkyně ze znásilnění. Není to ovšem jediné nařčení, kterému čelí.

zdroj: tisková zpráva

Tobuscus není žádný amatér. Tenhle youtuber má na svém kontě okolo 15 milionu odběratelů. Taky ho ale předchází pověst zlobivého chlapce. Nakonec svoje zkušenosti s ním má i řada předních československých youtuberů z doby, kdy před dvěma lety navštívil Prahu v rámci akce 4FANS.

Tentokrát jsou ovšem obvinění závažnější. 8. dubna April Fletcher, známá jako Aprileff, přidala na svůj Tumblr dlouhý příspěvek o několikaletém vztahu s  Toby Turnerem. V něm se přiznala, že vztah s youtuberem nebyl vůbec snadný. Toby ji měl psychicky zneužívat, v jednom případě dokonce i znásilnit. April se rozhodla jít s tímhle na světlo světa, protože v amerických hračkářstvích můžete koupit Tobyho Turnera jako akční figurku. Figurka má označení „hero“ – tedy hrdina - což podle April Toby rozhodně není.

O pár dní později April podpořila jiná Tobyho bývalá přítelkyně, Kathleen Elliot. Ta přidala také příběh o tom, že byla zdrogovaná a následně znásilněná. Naopak na obranu Tobyho zase přišla jeho nedávná bývalá přítelkyně, JaclynGlenn. Ta se ve svém videu přiznala k tomu, že vztah s Tobym rozhodně nebyl snadný, na druhou stranu respektoval její případné ne a nikdy nedošlo k nějakému sexuálnímu napadení.

 

Sám Toby Turner vydal video, ve kterém nařčení kategoricky odmítá.

 

K celé situaci je vyjádřil i Philip DeFranco, který dříve s Tobym pracoval. Přidal vlastní zkušenosti ohledně osobnosti Tobyho. Připomněl situace, kdy byl Toby pod vlivem omamných látek, kdy se choval velmi nevhodně i jak byla veškerá spolupráce s ním složitá. Zmínil ovšem také fakt, že to ještě nutně neznamená, že by byl Toby schopný znásilnění. Stejně tak to i neznamená, že by nebyl.

Situace je poměrně složitá, každopádně některé obchody se rozhodli nečekat a ze svého prodeje stahují Tobyho figurky.    

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články