Zpět na články

Swatting jako nástroj pomsty se naprosto vymknul kontrole

Čeho je moc, toho je příliš.

zdroj: tisková zpráva

Ice Poseidon je streamer, který začínal na RuneScape. Později se ale rozhodl změnit zamření a v poslední době tak streamuje hlavně v části IRL – tedy videa ze svého života. Má celkem početnou základnu fanoušků, jak se ale ukázalo v posledních dnech, i velkou skupinu nepřátel.

Ti chtějí Ice dostat z veřejného prostoru, a tak pokaždé, když mají příležitost, posílají na něj policii s falešným obviněním (tedy tzv. swatting). Situace se tak vyhrotila, že policie byla v jeho bytě klidně i 4x denně a nakonec Ice zadržela na samotné ulici.

Na konci dubna pak Ice přišel o svůj kanál, protože prozradil svojí lokalitu tím, že během streamu uvedl, jakým letadlem se chystá letět. No, diváci na něj opět zavolali policii a nařkli Ice z držení bomby. To vedlo k tomu, že Ice přišel o Twitch kanál a musí streamovat pouze přes YouTube.

Jak se zdá, momentálně mu dokonce hrozí i to, že ho vystěhují z jeho nového bytu – právě kvůli častým návštěvám policie. Potenciálně tak Icovi hrozí, že přijde o celou svou živnost jako streamer.

Tohle zkrátka překročilo veškeré hranice. Držíme tak palce, ať všechno dobře dopadne.

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články