Zpět na články

Tahle teorie o Rudé kněžce z Hry o trůny vás bude zajímat

Pozor! Dál se to bude hemžit spoilery z šesté řady Hry o trůny!

zdroj: tisková zpráva

Jak jsme mohli vidět v prvním díle šesté sezóny Game of Thrones, kněžka Melisandre má svoje nejlepší léta za sebou. Podle toho, jak byla celá scéna natočená, zdá se, že iluze jejího mládí a dokonalosti leží především ve šperku, který nosí kolem krku. Problém je, že ve 4. sérii jsme viděli scénu, kde se Melisandre koupe v horké vodě zcela nahá a bez šperků. I tak je ale stále mladá! Podívejte se sami na video:

 

Zapomněli na to tvůrci, nebo je v tom úmysl? Vzniklo tak hned několik teorií proč tomu je. Jedna z těch zajímavějších je pak ta, že Selyse ve skutečnosti vidí pravou podobu Melisandre. Upejpavý pohled královny není tedy proto, že by se cítila trapně z nahoty a sexuality Melisandre, ale spíš je jí nepříjemný pohled na starou ženu, která se projevuje tak svůdně.

Game-of-Thrones-melisandre

Do celého fan vysvětlení scény krásně zapadá i věta, kterou Melisandre později pronese. Podle ní Selyse nepotřebuje žádnou přetvářku, sama je dostatečně silná, aby pohlédla do světla a viděla pravdu. Proč ovšem diváci vidí stále sexy mladou Rudou kněžku, teorie nevysvětluje.

Game-of-Thrones-melisandre

To zase vysvětluje jiná teorie. Melisandre v době, kdy se nahatá koupala bez šperku, měla silnou víru v Pána světla. V šesté sezóně ovšem prochází těžkou krizí víry. Možná snad proto se to projevilo i na jejím vzhledu?

gif-melisandre-game-of-thrones

Třetí a nejnudnější možnost je pak ta, že autoři jednoduše udělali chybu. Ale kde by pak byla ta zábava, že?   

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články