Zpět na články

Umírající fanoušek Hvězdných válek má poslední přání - před smrtí by rád viděl Síla se probouzí.

Oficiální premiéru filmu Síla se probouzí možná nestihne, ale snad se s pomocí ostatních podaří splnit mu přání, aby viděl film dříve.

zdroj: tisková zpráva

UPDATE:

Daniel a jeho žena nakonec Síla se probouzí skutečně viděli - i když v nedokončené verzi. Daniel pak za to, že spojil fanoušky z celé planety, získal čestné uznání od 501. legie spolu s replikou zbraně Hana Sola.

----

Vzpomínáte na film Fanoušci z roku 2009? Pojednává o přátelích, co vezmou svého smrtelně nemocného kamaráda na Skywalker Ranch, aby stihnul Skrytou hrozbu ještě před svou smrtí. Pro Daniela Fleetwooda to ovšem není žádná fikce. Tenhle 32letý fanda Hvězdných válek je smrtelně nemocný. 90% jeho plic jsou pokryté nádory. 2. září pak doktoři odhadli, že Daniel má před sebou maximálně dva měsíce života.

star wars

Danielovým posledním přáním je vidět Síla se probouzí, není ale vůbec jisté, že se premiéry dožije. Jeho manželka tak rozjela kampaň na sociální síti #ForceForDaniel. Ta se poměrně rychle stala virální záležitostí. Na Twitteru s každou hodinou přibývají podpůrné zprávy k Danielovi i žádosti směrem k Disney, aby Daniel získal možnost vidět film dříve.

star wars zdroj: tisková zpráva

Podobný případ se stal už dříve v roce 2013 u jiného filmu od J. J. Abramse - a to Star Trek: Into the Darkness. Tehdy umírající Daniel Craft získal možnost vidět film ještě před premiérou u sebe doma během soukromého promítání se svojí manželkou. Několik dní poté zemřel.

Vzhledem k mediálnímu poprasku, který příběh Daniela Fleetwooda zaznamenal, je jasné, že v Disney o tom moc dobře vědí. Problém je, že podle posledních zpráv na filmu stále ještě pracují a dodělávají nejrůznější triky. Pravděpodobnost toho, že by tak vypustili film dřív, je spíš malá. Naděje pro Daniela ale stále je.

Pokud chcete akci podpořit, můžete tak učinit pomocí již zmíněného #ForceForDaniel a nebo finančně podpořit Danielovu ženu na stránce Go Fund Me.

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články