Zpět na články

YouTube drama, o kterém byste rozhodně měli vědět!

YouTube právě otřáslo další z řady dramat. Tentokrát jde o CS:GO, ale stejně by vás to mělo zajímat, i kdybyste tuhle hru nehráli.

zdroj: tisková zpráva

Na YouTube se děje neustále tolik šílených věcí, že to člověk pomalu nestíhá sledovat. Poslední aférka je ale rozhodně pořádně šťavnatá.

 

K tomu, abyste situaci pochopili, je dobré vědět, jak se má to se skiny ve hře Counter Strike: Global Offensive. Některé totiž seženete za pár dolarů, jiné jdou do desítek tisíc. Čile se s nimi obchoduje a celý systém trochu připomíná klasické sloty, co najdete v non-stopu na nádraží. Jen jste sami doma a místo 40letých vypitých případů, hrají o skiny i lidé pod 18 let.

 

To je samo o sobě docela blbá věc, ale v pohodě. Hlavní problém je jinde. Nedávno se totiž ukázalo, že slavní YouTubeři TmarTn a ProSyndicate z kanálu TheSyndicateProject si založili vlastní stránku, kde jste mohli o skiny z CG:GO hrát. Ok, na tom pořád není nic špatného.

Jenže ouha! Pánové natočili videa, kde se tváří, že s danou stránkou nemají nic společného a jen na ní náhodně narazili. Pořád vám to nezní podezřele? Problém je, že minimálně v USA musíte v případě, kdy jde o konflikt zájmů, jasně uvést, že jste majitelem stránky. Což chlapci neudělali.

 

Není to jen technická záležitost. Bez uvedení téhle informace jde o skrytou reklamu. A upřímně s tímhle problémem se YouTube potýká poměrně dlouho. Jak si má člověk být jistý, že daný youtuber má tu a tu hru skutečně rád a kdy to říká jen z důvodů, že mu za to někdo zaplatil (popřípadě z toho bude mít peníze, pokud půjdete na jeho stránky)?

Celá situace momentálně solidně vyeskalovala. Vyjádřila se k tomu řada předních zahraničních YouTube celebrit a více méně všichni se shodují – tohle škodí celé gamingové scéně na YouTube. Jak to s chlapci ještě dopadne, je otázka, každopádně je docela dost dobře možné, že tohle skončí i nepříjemným soudním procesem. 

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články