Zpět na články

16 letý kluk hacknul Steam! Vydal hru, aniž by o tom kdokoliv z Valve věděl.

Sledovat schnoucí barvu na zdi? To je ale zábava! Tahle 45 vteřinová hra se objevila v neděli na Steamu a strhla na sebe obrovskou pozornost. "Valve se snad dočista zbláznilo!", mohli jste si přečíst v komentářích a recenzích na danou hru. Hra, kerá neprošla absolutně kontrolou vývojářů z Valve, způsobila razantní otázky kolem hledání bugů a chyb v tak obrovském systému.

zdroj: tisková zpráva

Nakonec to má ale všechno dobrý konec. Mladý Ruby Nealon se snažil po několik týdnů kontaktovat Valve o tom, že mají v systému chybu. Ti chlapce ale ignorovali a tak se rozhodl pustit do práce. Po tom, co sociálním inženýrstvím získal přístup do SteamWorks (tzn: vydával se za někoho jiného a přesvědčil Valve) už bylo vše celkem jednoduché.

Vyzkoumal chyby a zranitelnosti v kódu, následně upravený kód spustil a dokázal si tak během pár minut vydat jakoukoli hru na Steamu a dokonce jí umístit na hlavní stránku. Ve svém blogu vše popisuje tak dokonale, jak celou věc udělal, že byste to zvládli i vy!

1 apj66YFiWbwgoAtgdNy-bA zdroj: tisková zpráva

Za normálních okolností, když Ruby našel chybu u společností jako Google nebo Microsoft - nabídli mu nálezné. Ať už peněžní formou nebo nabídkou k další práci. Valve mu nedalo vůbec nic. Pouze poděkovalo a vývojáři chybu opravili.

Problém v tomto případě podle Rubyho je, že chyb má Steam daleko víc a všechny by mohl pomoci vychytat. Do jaké míry ale na tom bude Valve spolupracovat, to je nyní v jednání mezi nimi. Nikdo netuší, jak velké částky se za chytání bugů a chyb těmto whitehat hackerům dávají. Ale určitě to bude nemalá částka.

Tagy: hacker steam bizár

Zdroj: Steam, Reddit

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články