Zpět na články

Dneska pěkně tématicky: 6 zajímavostí o sérii Fallout

Konečně nám oznámili Fallout 4, a tak není od věci vzpomenout na celou sérii. Vybrali jsme pro vás šest zajímavostí, o kterých jste možná ještě neslyšeli.

zdroj: tisková zpráva

Fallout 3 byl v Indii zakázaný

Fallout 3 v Indii nevyšel. Jako důvod bylo dost nejasné označení „kulturní specifikum“. Spekuluje se o dvou skutečnostech, které za zákazem stojí. Buď to, že se ve hře dají zabíjet krávy a pojídat jejich maso, nebo fakt, že se dvouhlavá hovězina nazývá v angličtině Brahmin, což je v Indii označení pro kastu kněžích.

 

fallout zdroj: tisková zpráva

Velikost proměnná

Ve Fallout 3 měla být původně oblast D.C. 2x tak velká, ale nakonec od toho autoři upustili, protože se v ní velmi obtížně orientovalo. Místo toho tak rozšířili na dvojnásobek část pustiny.

 
Smutný konec, divoký začátek

Fallout 3 původně vznikal na přelomu tisíciletí pod taktovkou původních tvůrců, Black Isle Studios, a nesl kódové označení Van Buren. Engine vycházel ze zrušeného Baldur’s Gate III a točil se kolem příběhu šíleného vědce, který chtěl vypustit na svět nebezpečný virus. Díky finačním problém vydavatele ale nakonec skončilo celé studio a práva byly prodány Bethsedě – v té době známé díky The Elder Scorlls sérii. Cena za tři Fallout tituly nakonec vyšla na 1 175 000 dolarů.

fallout zdroj: tisková zpráva

Nejhorší dabing od fanboye

Matthew Perry, alias Chandler z Přátel, daboval ve Fallout: New Vegas postavu Bennyho a odnesl si za to solidní kritiku za jeden z nejhorších dabérských projevů ve hrách vůbec (žezlo přebral až Peter Dinklage a jeho Ghost v Destiny). Matthew Perry je přitom velký fanda Falloutu a sám byl z role v New Vegas nadšený. Mezi další celebrity, které můžete ve Fallout sérii slyšet, patří například Ron Perlman (jeho slavné „War…war never changes" provází Fallout už od prvního dílu), Liam Neeson, Danny Trejo nebo třeba Felicia Day.

fallout zdroj: tisková zpráva

Osekaná verze pro Japonsko

Tvůrci Fallout 3 se báli vydat v Japonsku verzi, kde můžete odpálit atomovou bombu v obydlené části města – nakonec vzhledem k historickým okolnostem se to zdálo jako necitlivé. Pro japonský trh tak vypustili speciální verzi, ve které Megaton nejde zničit (což naštvalo nejednoho sadistického fanouška). Podobně došlo i jiným úpravám. Například vzhledem k tomu, že Fat Man bylo označení pro jadernou pumu shozenou na Nagasaki, rozhodli se v Bethesdě tuhle zbraň přejmenovat raději na Nuka Launcher.

fallout

Zabíjení dětí je špatné

V prvním Falloutu byla možnost zabíjet děti. Nebylo to nic pro zábavu, naopak za to byly i postihy – jenže to už nikdo nevysvětlil kontrolním úřadům. Fallout měl tak v mnoha zemích díky tomuhle problém, a tak tvůrci děti ze hry raději dodatečně odstranili. Takový zásah měl ale jeden háček. Nepřítomnost postav udělala ve hře solidní bordel a vznikla tak řada bugů. Všechno až odstranily dodatečné mody.

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články