Zpět na články

Rus pařil Fallout 4 tak moc, že přišel o ženu a práci. Teď žaluje Bethesdu

Trudný příběh ze Sibiře, kterému se velmi obtížně věří. Sami jsme zvědaví na výsledek.

zdroj: tisková zpráva

28letý pařan z Krasnojarska si před měsícem koupil Fallout 4. Viděl reklamu na internetu, řekl si, že to vypadá fajn, stáhnul hru a najednou… znáte to… sedm týdnů pryč a ani nevěděl jak. Přišel díky tomu o svoji ženu i práci. Rozhodl se tak zažalovat Bethesdu za to, že ho dostatečně nevarovala před nástrahami hry. Kdyby údajně věděl, jak moc návyková hra je, nikdy by se do ní nepouštěl. Jako odškodné za způsobené trauma požaduje 500 tisíc rublů, což je zhruba 170 tisíc korun. Skoro jak příběh z tohohle videa. Neskutečné.

Celá kauza zní směšně, jenže není to poprvé, co hráč zažaloval společnost za příliš návykovou hratelnost! Naposledy se do podobné soudní pře pustil chlapík z Havaje. Ten zažaloval NCsoft kvůli MMORPG Lineage II. Soudce mu dal skutečně za pravdu. V balíku se ovšem hráč netopil. NCsoft musel zaplatit pouze soudní výlohy.

Jak se poštěstí sibiřskému hráči, to je zatím otázka. Rozhodně se ale jeho právnický tým bude muset snažit, Bethseda je v právnických kličkách poměrně solidně zběhlá.  

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články