Zpět na články

Návštěva Hollywoodu: Co musíte vidět v LA?

V kalifornském Los Angeles – ve světovém centru kultury, vědy, vzdělání a obchodu – se to hemží světovými hvězdami i ikonickými místy, která znáte z pohlednic. Co byste při výletu do Města andělů určitě neměli minout?

zdroj: Tisková zpráva

Cesta do Los Angeles
Velkoměsto plné kontrastů, kde si bída a lesk podávají ruce, se pyšní přenádhernou barvou Tichého oceánu i betonovou šedí v ulicích. Na těch nejznámějších místech však za slunečními brýlemi uvidíte opečovávané památky a turistické atrakce. Zpáteční letenky do Los Angeles nyní s trochou štěstí pořídíte od 17 000 Kč – stačí tedy jen bankovní aplikace s kurzy měn, dobré cestovní pojištění, kvalitní opalovací krém a můžete vyrazit.

Tipy na výlet v LA
Procházka a západ slunce v Downtown
Centrum města je plné moderních mrakodrapů, business center a kanceláří. Přesto má tato lokalita své kouzlo, které objevíte při oranžovo-fialovém západu slunce. Nenechte si ujít městskou radnici (City Hall) z roku 1928, milovníci hudby zase ocení stavbu připomínající loď na rozbouřeném moři – Walt Disney Concert Hall, zapálení čtenáři pak určitě navštíví Los Angeles Central Library, hlavní knihovnu města, jejíž design je inspirovaný hrobkou faraona Tutanchamona.

Ikonický Hollywood plný hvězd
Světově proslulý Hollywood se pyšní slavným nápisem na jižních svazích Hollywood Hills, který se stal jedním z nejfotografovanějších míst ve městě. Projděte se po chodníku slávy (Hollywood Walk of Fame) a najděte tam své favority nebo se potulujte u Capitol Records Tower, třináctipatrové budovy připomínající gramofonové desky na stojanu, kde má sídlo několik nahrávacích studií – třeba tam na ulici potkáte svůj pěvecký idol.

Určitě byste si neměli nechat ujít možnost projížďky filmovými studii Universal Studios. Zákulisí ateliérů a realistické filmové scény vám vezmou dech. Zažijete tam zemětřesení, zřícení mostu či mnoho dalších zábavných atrakcí pro nadšené diváky jakéhokoliv věku.

Zbohatlické Beverly Hills
Pamatujete na devadesátkový seriál z prostředí americké zlaté mládeže? Navštivte jednu z nejluxusnějších čtvrtí na světě plnou zámožných rezidentů. V The Beverly Hills Hotel pak můžete obdivovat pokoje, ve kterých byla svého času ubytována herecká smetánka minulého století – třeba Richard Burton, Elizabeth Taylor nebo Marilyn Monroe.

Odpočinek v parku či na pobřeží
Chcete-li si na závěr výletu trochu odpočinout, vyrazte do Griffithova parku v centru města nebo na jednu z vyhlášených pláží. V Santa Monice se projdete po promenádě plné kaváren, restaurací a obchodů, ve Venice zase zažijete atmosféru italských Benátek.

Tagy: inzerce

Zdroj: Inzerce

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články