Zpět na články

Podívejte se na místa reálného světa, která znáte z herního prostředí

Zejména mladí hráči často ještě nemají velkou znalost reálného světa, a tak mnoho míst, která z něho pocházejí, objeví nejprve ve hře. Někdy je ta podoba až neuvěřitelná.

zdroj: Pixabay.com

Lokace z GTA V
Série GTA je od počátku postavena na tom, že vychází z reálného světa, který je přizpůsoben hernímu prostředí s nádechem parodie, jak je pro tuto franšízu typické.

Přesto naleznete v GTA mnoho velmi přesných kopií různých lokací z USA. Když pak hráči vidí dané místo v reálném světě, mnohdy se jim tají dech z toho, jak je jeho virtuální podoba dokonalá. Nejčastěji uváděným příkladem je Vespucci Beach, která je namodelována podle Venice Beach v Los Angeles. Ve hře lze ale najít i spoustu dalších podobností, některé jsou zcela zřejmé, jiné chytře skryté.

Místa z původní verze hry Mafia
Také český fenomén – hra Mafia – se inspiroval reálným světem. Ačkoli je Lost Heaven fiktivním městem, vychází z amerického Chicaga. Protože jsou ale vývojáři z České republiky, mnoho prvků přejali i z ČR a dalších evropských měst.

Například ikonické muzeum, ve kterém se odehrává závěrečná kapitola hry, je modelováno podle Uměleckohistorického muzea ve Vídni. Doporučujeme jeho návštěvu, budete ohromeni. Protože jde o lokalitu v zahraničí, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění.

Krásy hry Assassin’s Creed
V tomto případě jsme trochu na vážkách, zda máme doporučit návštěvu míst ze hry Assassin’s Creed v reálném světě, nebo naopak raději vyzvat k návštěvě míst, která znáte z reálného světa, ve hře. Assassin’s Creed je totiž proslulá nádhernými scenériemi, v nichž jsou slavná evropská města zasazena do historického prostředí. Ano, v tomto případě je skutečně dechberoucí i virtuální výlet.

New York ze Spider-Mana
Spider-Man se již v komiksech pohyboval v prostředí reálného New Yorku. Pavoučí muž, mrštně se pohybující mezi mrakodrapy, oslnil miliony fanoušků po celém světě. V nejnovější počítačové hře je město vskutku nádherně zpracováno. Pokud jste New York nejprve prozkoumali ve hře, při reálné návštěvě vás dostane, že už ho vlastně ze hry dobře znáte. 

Tagy: inzerce

Zdroj: Inzerce

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články