Zpět na články

Nudíte se? Co vyzkoušet jednu z pěti her podle komiksů

Máte rádi superhrdiny? Tak to se vám bude líbit tenhle náš výběr! Podívali jsme se totiž na ty nejlepší hry ze světa superhrdinů za posledních pár let.

zdroj: tisková zpráva

Batman: Arkham City

Batmanovi sice nedávno vyšel novější kousek s podtitulem Arkham Knight, přesto si myslíme, že právě druhé pokračování patří mezi ty nejlepší kousky v celé sérii. Nakonec dodnes se honosí hodnocením přes 95% na Metacritics i GameRAnkings. V roli Batmana se tu pak musíte postavit takovým nepřátelům, jako je Joker, Two-Face a nebo Penguin - to vše v otevřeném světě. I když tak nemáte Batmobil a možná že některé mechaniky nejsou tak úplně vylepšeé, jako v pozdějších dílech - jestli vás tahle série minula, Arkham City byste si neměli nechat ujít (navíc jako 4 roky stará hra ji seženete dnes za pár šupů).

Injustice: Gods Among Us

2985121-injustice gods among us 6-wallpaper-1280x720 zdroj: tisková zpráva

U nakladatelství DC ještě chvilku zůstaneme, a to díky hře Injustice: God Among Us z roku 2013. Tahle bojovka totiž byla nejenom zábavná, co se týče samotného hraní, ale navíc nabídla i vcelku zajímavý příběh. Superman totiž po smrti Loise Lane tak trochu zešílí a založí s ostatními superhrdiny takovou svojí malou diktaturu. Naštěstí dle všech pravidel superhrdinských komiksů tu existuje také alternativní vesmír - a tak proti sobě stojí zlý Aquamen a hodná Wonder Woman a tak dále. I díky tomu si tuhle hru užijete i v rámci single-playeru - a to u bojovek moc často nebývá.

LEGO Marvel Super Heroes

LEGO Marvel Super Heroes zdroj: tisková zpráva

LEGO hry jsou stále dokola na jedno brdo, přesto se ukázalo, že dokážou být stále ještě zábavné - a to když se objevila hra LEGO Marvel Super Heroes. Díky otevřenému světu, ale i nespočtu hrdinů, z nichž každý má svůj jedinečný systém hraní, se rozhodně nudit nebudete.  Mimochodem tenhle rok se chystá pokračování s podtitulem Avegenders - a pokud dáváte přednost spíš DC Comics, můžete vyzkoušet letos na podzim vydaný Lego Batman 3: Beyond Gotham, který má v podstatě velmi podobnou hratelnost, jen tu běhá Batman a jeho kámoši.

The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

Zatímco hry s Batmanem jednoznačně válí, tituly ze světa marvelovských komiksů takový masivní úspěch nemají. Ne že by ale byly špatné. Nakonec příkladem může být The Amazing Spider-Man. První díl, který vyšel v roce 2012, patřil mezi takové odlehčené akční hry s otevřeným světem. Příběh sice stál tak trochu za starou bačkoru a ani grafika nebyla kdovíjaká, ale důležité je, že se to hrálo dobře. A nakonec podobný pocit nám zůstal i u pokračování z loňského roku.

X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins Wolverine zdroj: Activision

X-Men Origins: Wolverine je tady asi ten nejstarší titul - nakonec vyšel v roce 2009, což je z pohledu her těžká prehistorie (navíc dokonce ještě na konzoli PS2!). Na druhou stranu podobně jako v případě The Amazing Spider-Man platí, že je zábavný, co se týče hraní. Taková jednohubková odpočinková záležitost. Není to nic zásadně světoborného, ale pobaví.

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články